Twoja wrażliwa skóra wymaga szczególnej pielęgnacji i dbania o nią? Nie pozostaje Ci nic innego jak wydać fortunę w sklepie na naturalne kosmetyki, lub… zrobić je samodzielnie. Używasz domowych kremów, mydła i odżywek do włosów, jednak co ze skórą twarzy i makijażem? Sypki puder do twarzy, w pełni naturalny, także może wykonać samodzielnie. Do przygotowania domowego pudru będziesz potrzebowała około 25 gramów bezzapachowego, czystego talku (najlepszy będzie ten dla wrażliwych niemowląt), około 25 gramów zmielonych skorupek od jajek oraz odrobinę olejku eterycznego.

Zacznij od zmielenia skorupek na drobny pył. Następnie wymieszaj go z talkiem, dodając jednocześnie olejek eteryczny. Tak wymieszaną kompozycje pozostaw na kilka dni.

Po ich upływie przesiej proszek około pięć razy przez sitko, następnie powtórnie odstaw na kilka dni, po czym znowu przesiej. Puder jest gotowy do użycia, a Ty masz pewność, że jest w pełni naturalny i nie podrażni Twojej wrażliwej skóry. Możesz go używać zarówno do twarzy, jak i do całego ciała.

https://montibello.pl/