Dla jednych ogród ma być miejscem, w którym będą mogli się wyciszyć, w którym będą mieli swój odosobniony kącik, aby móc spokojnie posiedzieć, pomyśleć, poczytać książkę. Takie ich miejsce, gdzie będzie panowała cisza i spokój, dzięki czemu łatwo będzie się odciąć od tego, co dzieje się dookoła. Z drugiej strony dla innych ogród ma być miejscem, które będą mogli podziwiać, w którym będzie mnóstwo kolorów, dzięki czemu nawet najbardziej pochmurny dzień, nie będzie się wydawał taki przygnębiający. Dlatego też, warto się zastanowić, jaki efekt końcowy chcemy uzyskać, kiedy nasz ogród zostanie już całkowicie zaprojektowany.

Kącik wśród zieleni

Jeżeli chcemy mieć swój zaciszny kącik, to warto pomyśleć o tym, aby go zrobić gdzieś na uboczu. W najbardziej oddalonym miejscu, tak aby być zasłoniętym od wzorku innych osób i jak najdalej od ulicy. Możemy tam postawić niewielką altankę, w której będzie znajdował się stolik i wygodna ławka. Dodatkowo możemy wybrać rośliny pnące, które z biegiem czasu zaczną oplatać naszą altankę dając jej dodatkowe wygłuszenie.

Możemy tutaj zdecydować czy ma to być jakaś roślina zielona, czy może coś z kwiatami, dzięki czemu w okresie letnim nasz ogród będzie kolorowy i radosny, a mimo wszystko my będziemy mieli swoje zaciszne miejsce, w którym będziemy mogli skryć się przed całym światem. Jeśli nie mamy miejsca w naszym ogrodzie na taką altankę, to możemy postawić 3 wysokie płotki i je również obsadzić pnącymi się roślinami. Z biegiem czasu odetną nas one od tego, co dzieje się dookoła, tworząc taki nasz mały świat.

Jakie rośliny wybrać?

Myśleliśmy o tym długo i jednak doszliśmy do wniosku, że chcemy aby nasz ogród zamienił się w łąkę? Wówczas należy wybrać rośliny, które same będą się rozrastały i które dobrze będą znosiły każdą temperaturę.

To będzie gwarancją, że nawet w najbardziej upalne lato będziemy mogli się cieszyć naszą prywatną łąką. Jeśli wybierzemy odpowiednie gatunki roślin, to możemy sprawić, że będzie na niej naprawdę kolorowo. Możliwości jest tutaj nawet dość sporo, ale pamiętajmy, że niektóre rośliny się zwalczają. Musimy się więc upewnić, że dobieramy takie rośliny, które chętnie ze sobą współżyją, bo tylko wówczas będziemy mieli pewność, że nasza łąka będzie się faktycznie pięknie rozrastała, a my będziemy mogli nią cieszyć nasze oczy.

Ogród to takie miejsce, które powinno nas uspokajać i którego widok powinien być dla nas radością. Dlatego nie powinniśmy się kierować sugestiami innych ludzi, przejmować się tym co powiedzą, ale powinniśmy robić wszystko, aby jego ostateczny wygląd był jak najbardziej zbliżony do naszych oczekiwań.

ZIEMIA uniwersalna zywice poliestrowe