zdrowiepubliczne.historiamedycyny.com.pl

W okresie ciąży skóra kobiety staje się bardziej wymagająca i wrażliwa. Dlatego też pielęgnacja ciała w tym czasie powinna być zdecydowanie bardziej delikatna, gdyż nietrudno o uczulenia czy podrażnienia skóry. Warta pamiętać też, że bardziej wrażliwy staje się węch, dlatego warto jest postawić na kosmetyki bezzapachowe.

Na szczęście na drogeryjnych półkach każda ciężarna kobieta znajdzie coś dla siebie. Począwszy od kosmetyków do mycia ciała, przez balsamy i oliwki, a na kremach na rozstępy skończywszy. Kosmetyki pielęgnacyjne kierowane do kobiet w ciąży przede wszystkim różnią się składem.

Niemal zawsze pozbawione są substancji zapachowych. Nie posiadają też silnych detergentów takich jak SLS, który jest często stosowany w kosmetykach myjących. Bogate są natomiast w składniki aktywne o działaniu ujędrniającym i odżywiającym skórę.

Wiele z kosmetyków kierowanych do kobiet w ciąży z powodzeniem może byś stosowanych także po porodzie, gdyż będą dalej w delikatny sposób pielęgnowały ciało młodej mamy.

oprawa obrazów komoda do pokoju