Opryskiwacze stosowane są w celu ochrony roślin oraz ich nawożenia. Stosowane są w sadach, małych ogrodach, a także na wielohektarowych polach. Składają się z pompy, rozpylacza oraz zbiornika na ciecz – to każdy model podstawowy, czasami wykorzystują również zbiorniki ciśnieniowe.

W zależności od potrzeb rolnika, opryskiwacze są ulepsza i dostosowywane do warunków pracy. Dziś żaden rolnik nie wyobraża sobie pracy na gospodarstwie bez użycia dużego opryskiwacza – dobrze wykonany oprysk zapewnia lepsze zbiory. Nikt też nie myśli o ręcznym opryskiwaniu – nie starczyłoby na to czasu, a do tego strasznie wymęczyło rolnika.

Bardzo dobrze opryskiwacze są sprzedawane oraz produkowane w Polsce. Nasze maszyny prezentowane są na targach w całej Europie, a nawet świecie. Kupuje się je bezpośrednio u dilerów lub w fabryce – to zależy od polityki firmy.

Jakie mamy rodzaje opryskiwaczy? Największe to opryskiwacze samojezdne – nie trzeba podłączać ich do traktora. To ogromna wygoda, ale i horrendalne koszty. Pozwalają sobie na takie tylko duże przedsiębiorstwa.

Większość średnich i małych rolników decyduje się na opryskiwacze doczepiane lub zawieszane do ciągnika – i tu wybieramy spośród polowych oraz sadowniczych.

https://ciechagro.pl/pl/produkty/srodki-ochrony-roslin/produkty-chwastobojcze