Nieprawidłowości wynikające ze stosowania antykoncepcji

Zanim przejdziemy do sedna sprawy, jakimi są nieprawidłowości związane ze stosowaniem antykoncepcji, warto podkreślić, że nie jest prawdą twierdzenie, że metoda ta jest bezpośrednim czynnikiem uniemożliwiającym zajście w ciąże. Jeżeli zastosujemy się do ważnych, a jednocześnie prostych zasad nie ma powodów do niepokoju.

Otóż w sytuacji, w której długotrwale stosujemy preparaty hormonalne dochodzi do zmiany przebiegu całego cyklu, dlatego też chęć zajścia w ciążę wiąże się z koniecznością odstawienia chociażby tabletek, a następnie oczekiwanie na powrót miesiączki. Niestety w wielu przypadkach okazuje się, że pojawiło się wiele innych nie prawidłowości, które uniemożliwiają zapłodnienie.

Zanik miesiączkowania to tylko jedna z wielu przyczyn, wśród nich najczęściej występuje niedrożność jajowodów, mięśniaki, torbiele, czy silne stany zapalne. Wiele tego typu przypadków jest wynikiem braku kontroli lekarskiej w czasie całego stosowania antykoncepcji.

tablica magnetyczna na ścianę https://styl-sklep.pl/ma101-folia-do-przyczepiania-magnesow samoprzylepna folia magnety https://www.amica.pl/