Masz urlop i myślisz o tym, żeby ten czas wykorzystać między innymi na przygotowanie większego zapasu swoich ulubionych, domowych kosmetyków? Zastanów się nad tym w jakim czasie będziesz w stanie je zużyć. Naturalne kosmetyki, w przeciwieństwie do tych sklepowych, nie posiadają z pewnością 36. miesięcznego terminu przydatności do użycia.

To za sprawą tego, że nie zawierają w składzie sztucznych konserwantów, a przez to szybciej się psują. Niestety coś za coś. Jeśli chcesz mieć naturalne, zdrowe kosmetyki musisz robić ich niewielkie ilości w miarę regularnie.

Jeśli przygotujesz zbyt dużą ilość, której nie zużyjesz w odpowiednim czasie, kosmetyk po prostu się popsuje – straci swoje właściwości i nie będzie nadawał się do użycia. Niektóre kosmetyki możesz zakonserwować naturalnym konserwantami takimi jak alkohol, czy wosk pszczeli. Aby przedłużyć ich żywotność, przechowuj je w chłodnym miejscu, np.

w lodówce oraz staraj się unikać wystawiania ich na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Domowe kosmetyki psują się szybciej, niż te sklepowe, ale mimo wszystko należy uznać to za plus. Jest to bowiem znak, że nie noszą one śladów sztucznej chemii, a przez to są w pełni bezpieczne dla organizmu.

narzędzia hr ahcm https://montibello.pl/