Kofeina jest substancją pobudzającą i wspomagającą koncentracje. To dlatego kochają jej działanie wszystkie osoby uczące się i zapracowane. Znajdziemy ją w kawie i herbacie. Są to napoje które serwujemy na stołach każdego dnia. Najczęściej kawę pjamy rano, a dla herbaty znajdujemy czas o każdej możliwej porze.

Dlaczego herbata może skutecznie zastąpić kawę?

Okazuje się, że kofeina zawarta w ziarnach kawy nie działa tak długo i tak skutecznie jak ta pochodząca z liści herbaty.

Pijąc filiżankę czarnego napoju otrzymujemy dawkę, która w bardzo szybkim czasie dostarcza ludzkiemu organizmowi pobudzenia i energii do działania. Jednakże proces ten jest krótkotrwały. Znacznie dłużej utrzymuje się efekt pobudzenia wynikający z picia herbaty. Niestety nie następuje on od razu po wypiciu jej kubka. Należy odczekać, a en warunek nie spotyka się z uznaniem żyjących w szybkim tempie ludzi. Warto wskazać, iż liście czarnej herbaty maja najwięcej kofeiny i bardzo skutecznie pobudzają.

Sprawdza się ona również w przypadku spożywania tłustych potraw, ponieważ pomaga oczyścić wątrobę i usprawnia pracę żołądka. Usuwa poczucie ciężkości, które towarzyszy po bardzo obfitych posiłkach. Druga w kolejce znajduje się herbata zielona. Jej zwolennicy podkreślają nie tylko działanie znajdującej się w niej kofeiny, ale także przeciwutleniaczy. Wspomaga proces odchudzania i spowalnia oznaki upływu czasu, co jest chwalone przez płeć piękną.

Na co warto się zdecydować?

Podejmując dylemat, kawa czy herbata należy odpowiedzieć na kilka pytań.

Po pierwsze, który napój nam bardziej smakuje? Walor smakowy to istotny wyznacznik, ponieważ zdecydowana większość ludzi nie przepada za zmuszaniem się do spożywania lub picia produktów, które odbiegają od ich upodobań smakowych. Po drugie, istotną kwestią jest wpływ obu substancji na nasze codzienne funkcjonowanie i zdrowie. Należy bacznie obserwować, jak czujemy się po filiżance małej czarnej, a jak funkcjonujemy po kubku ciepłej herbaty. Po trzecie, warto brać pod uwagę także czas spożywanych napojów. Znacznie lepsza z samego rana będzie kawa dostarczająca szybkiego zastrzyku energii. Nie nada się ona, jednak na wieczorny trunek.

Ponieważ uniemożliwi sen. W tym okresie czasu lepiej postawić na niezbyt mocną herbatę.

nalewki sklep www.bilets.pl