Agroturystyka dziś przeżywa swoją drugą młodość. Dzięki swoim licznym zaletom, jest jedną z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych form odpoczynku przez wiele osób. Cieszy się uznaniem, stale przyciąga nowych odwiedzających – lecz co jest tego wynikiem? W końcu nie są to tradycyjne wakacje. Przede wszystkim, należy znać podstawową charakterystykę tego typu wakacji. Na nich nie będziemy zwiedzać znanych miejsc, nie poleżymy tłumnie na piaszczystej plaży, nie pochodzimy po górskich szczytach.

Co więc robi się na agroturystyce? Turyści mieszkają w warunkach wiejskich u gospodarzy, a raczej prowadzą z nimi przez chwilę gospodarstwo. Można powiedzieć, że tam przez chwilę żyją, funkcjonują i dbają o środowisko w którym się znajdują. Decydując się na wczasy w agroturystyce – wcielamy się nieco w rolę tutejszych pracowników. Do naszych obowiązków należeć bowiem będzie: zbieranie owoców, karmienie zwierząt, przygotowywanie wiejskich posiłków. Wszystko to ma jednak za zadanie nas zrelaksować, odstresować i sprawić, że do miejskich warunków powrócimy w pełni sił.

Aby zachęcić Państwa do zwiedzania tego szczególnego miejsca, przygotowaliśmy szereg zalet, które z pewnością pomogą podjąć jedyną, słuszną decyzję, czyli wyjechać na wakacje.na wieś!

 • Agroturystyka ma bardzo ważną funkcję. Ma bowiem za zadanie sprawić, by wieś nie została zapomniana, a tradycje wiejskie – były podtrzymane i powielane. W związku z tym agroturystyka dba o pewnego rodzaju kulturę, która okazuje się być zagrożona. Na takich wyjazdach, podróżujący mogą liczyć na kolorowe festyny, wiejską muzykę i przepyszne przysmaki.

  Wszystko po to, by myślami wrócić do czasów dzieciństwa, uspokoić się, a przede wszystkim docenić to co naturalne;

 • Zaletą agroturystyki bez wątpienia jest samo miejsce. Z reguły położone w malowniczych wioskach i innych urokliwych miejscach – pozwalają na uspokojenie swoich emocji. Takich miejsc jest niestety coraz mniej, a wszyscy, którzy mają okazję skorzystać z ich uroków – są prawdziwymi szczęściarzami. Nawet największy mieszczuch, w agroturystyce poczuje się jak w bajce;
 • Jak wiadomo – nie każdego stać na drogie wycieczki i podróżowanie. Jak się okazuje, wczasy na agroturystyce są dość tanią alternatywą, ale z pewnością nie nudną.

  W związku z tym, może warto zdecydować się na tego typu aktywność, a przy okazji podreperować swój budżet na nadchodzący rok?;

 • Z praktycznego punktu widzenia, agroturystyka przyczynia się także do rozwoju rolnictwa w Polsce. Dzięki swojej niecodziennej formie, przyciąga większą ilość odwiedzających, dzięki czemu rolnicy są w stanie zarobić, a przy okazji oddać się swojej przyrodniczej pasji;
 • Agroturystyka uczy zdrowego odżywiania. Wszystkie posiłki, które są przygotowane w tego typu czerpią swoje składniki z natury. W związku z tym – jest ekologicznie i zdrowo. Dziś trendem w tego typu miejscach są także diety wegańskie i wegetariańskie.

  Agroturystyka to bardzo często zwierzęta, jednak chowane nie po to, by je jeść – ale kochać i o nie dbać;

 • Niewątpliwie zaletą tego typu wycieczek jest możliwość zwiedzenia ciekawych, lecz nieobleganych przez setki turystów miejsc. Mowa chociażby o rezerwatach i parkach narodowych.

.

http://ciechagro.pl/pl/aktualnosci/grzegorz-i-anna-bardowscy-z-programu-rolnik-szuka-zony-beda-promowac-produkty-ciech-s