Wiele osób jest zdania, że postępujący problem wymierania wielu gatunków, dotyczy tylko i wyłącznie dużych osobników, jak tygrys, niedźwiedź, czy goryl. Nic bardziej mylnego, przecież świat zwierząt to nie tylko ssaki, ale cała długa lista również mniejszych gatunków. Bardzo często pomijana grupa owadów, została uwzględniona w rejestrze osobników zagrożonych.

Globalne zagrożenie wyginięciem w szczególności dotyczy motyli, a także ważek oraz chrząszczy. Co nie oznacza, że pozostałe gatunki nie powinny zostać objęte ochroną. Warto podkreślić, że motyl liczy sobie ponad czterysta gatunków, z czego trzydzieści procent prawdopodobnie wyginie.

W dużej mierze problem ten dotyczy południowych terenów Europy, gdzie znajdują się idealne warunki do życia tych owadów. Niestety opisywana powyżej utrata siedlisk, wynikająca z ocieplenia klimatu, rozwoju rolnictwa, a także turystyki, przyczynia się w dużym stopniu do wymierania wielu gatunków. Zatem może okazać się, że te barwne i niezwykle piękne okazy, będzie można podziwiać już tylko w muzeum.

pedicure cena