Dłonie wymagają stałej i regularnej pielęgnacji – skóra w tym miejscu jest bowiem każdego dnia narażona na kontakt z zimnem, wiatrem i zanieczyszczeniami. Każdego dnia co najmniej kilkanaście razy myjemy dłonie wysuszającymi mydłami i mamy kontakt z detergentami – to wszystko działa na naszą skórę niszcząć ją i wysuszając.

Dlatego tak ważne jest aby regularnie nawilżać dłonie używając kremów do rąk. To kosmetyk który warto zawsze mieć przy sobie.

Kiedy należy używać zatem kremu do rąk? Na pewno po każdym myciu dłoni, zwłaszcza jeżeli używaliśmy mydła z silnym detergmentem. Krem nawilży naskórek i sprawi, że dłonie staną się delikatniejsze w dotyku.

Koniecznie nałóż na dłonie krem także po zmywaniu naczyć, nawet jeżeli robisz to w ochronnych rękawiczkach. Długi kontakt z wodą z płynem do mycia naczyć źle wpływa na skórę – podrażnia ją i niszczy.

Warto jest także nakładać krem na dłonie w czasie dnia, nawet jeżeli pracujesz przy komputerze lub cały czas przesiadujesz w domu. Krem stanie się dla twoich dłoni warstwą ochronną, zwłaszcza, jeżeli w składzie zawiera parfinę.

montibello.pl terapiaodnowy.pl