Zdrowa skóra głowy jest gwarancją pięknych włosów, dlatego warto pamiętać o jej odpowiedniej pielęgnacji. Od czego jednak powinno się zacząć, by uniknąć problemów, związanych z łupieżem, utratą włosów czy też po prostu ich przetłuszczaniem? Pierwszą ważną rzeczą jest mycie głowy.

Należy pamiętać, by myć ją regularnie, najlepiej delikatnymi szamponami bez detergentów, a spienione włosy spłukiwać letnią wodą. Skalp warto też czasem dobrze naolejować.

Dzięki temu przyspiesza się proces porostu włosów. Pomocne okażą się również wcierki – za ich sprawą wzmocnią się cebulki i włosy będą mniej podatne na przetłuszczenia.

Pielęgnację skóry głowy wspomagają regularne masaże za pomocą specjalnych masażerów. Używanie tych urządzeń poprawia krążenie i wspomaga cebulki.

Dobrze również sprawdzają się peelingi, które pomagają oczyszczać skórę z martwego naskórka. Ważna jest także odpowiednia dieta, bogata w witaminy i minerały oraz odpowiednie nawodnienie organizmu każdego dnia.

Wiadomo, że częste zabiegi kosmetyczne, takie jak farbowanie czy rozjaśnianie włosów, wysuszają i osłabiają skórę, dlatego powinno stosować się je jak najrzadziej. Częste wiązanie włosów, szczególnie w wysokie kucyki, również męczy cebulki, dlatego warto czasem pozwolić im odpocząć.

Trzeba też pamiętać, by za każdym razem delikatnie rozczesywać swoje włosy i odpowiednio je odżywiać.

japoński cosmolifting www.szczepieniazaiprzeciw.pl