Od wielu lat to właśnie krawat stanowi podstawę eleganckiego ubioru, będąc nieodłączną częścią garnituru. Całkiem sporą popularnością cieszą się oczywiście także muszki, ale to krawat pozostaje wyborem numer jeden dla większości panów. Ale jak tak w zasadzie wybrać krawat? Eksperci podpowiadają, że przy wyborze krawata powinniśmy zwrócić uwagę na szereg cech takich jak kolor, faktura czy wzór, zanim zdecydujemy się na zakup.

Wszystko to oczywiście po to, aby krawat pasował do reszty stroju. I tak, jeśli chodzi o kolor to tutaj mamy chyba największą swobodę. Kolor krawatu możemy bowiem dopasować na wiele różnych sposobów – z jednej strony, niekiedy warto poszukać krawatu, który kolorem dopasuje się do naszej marynarki czy też innych elementów garderoby (w tym na przykład do poszetki czy skarpetek), a z drugiej strony bardzo często świetnym rozwiązaniem jest zupełnie kontrastowy kolor krawata.

Przy tym wszystkim najważniejsze jest tylko to, aby krawat nie był w takim samym kolorze jak wybrana przez nas koszula – w takim wypadku ten element garderoby nie będzie po prostu widoczny.

Wybieramy pasujący do garnituru krawat

Niezwykle istotne jest także to, na jaką fakturę krawata się zdecydujemy. Zależy to przede wszystkim od tego, jak bardzo formalny jest nasz strój – w przypadku krawatów noszonych na co dzień, najlepiej będzie postawić na wełnę czy bawełnę i len, dzięki czemu faktura będzie zdecydowanie bardziej wyraźna.

Jeśli natomiast chcemy zaskoczyć wszystkich nieco bardziej eleganckim strojem to w tym przypadku zdecydowanie lepiej będzie postawić na klasykę, czyli jedwab. Krawaty z tego właśnie materiału znakomicie sprawdzają się w przypadku ubiorów bardziej eleganckich, to jest biznesowych czy wprost wieczorowych. Oczywiście nie można też zapomnieć o takich kwestiach jak rozmiar czy wzór krawata – rozmiar zależy więc głównie od tego, jak szeroka jest klapa marynarki, natomiast jeśli chodzi o wzór to tutaj często mamy dużą dowolność.

Niektórzy lubią stawiać tylko i wyłącznie na gładkie krawaty, ale jeśli odpowiednio dopasujemy wzór do innych elementów naszej garderoby to powinniśmy uzyskać naprawdę ciekawy efekt.

żywica epoksydowa do drewna cena marynarki męskie duże rozmiary