Długość czasu wykonywania makijażu permanentnego jest zależny od tego, jaką część twarzy malujemy oraz jaką metodą. Najczęściej jest to jednak od 30 do 60 minut. Najwięcej czasu zajmuje zazwyczaj namalowanie kreski na linii rzęs oraz wykończenie jej tzw.

jaskółką, czyli cienką kreską przy końcu górnej powieki. Kreska ta musi być perfekcyjna, dlatego też tak dużo czasu zajmuje jej namalowanie. Także samo oko bywa trudne w wykonywaniu makijażu – trzeba zachować szczególną ostrożność, by nie popełnić najmniejszego błędu.

Malowanie ust jest zazwyczaj mniej czasochłonne, chyba że chodzi o naprawienie dosyć dużej asymetrii. Wówczas taki zabieg także może się wydłużyć do nawet godziny. Podobnie jest z brwiami – jeżeli trzeba sporo poprawiać po matce naturze, a wykonuje się to tzw.

metodą piórkową, w której dorysowuje się po koli pojedyncze włoski to ten zabieg także może zając sporo czasu. Czasami zabiegi trzeba wykonywać w seriach – dwóch lub nawet trzech. Każda z nich trwa zazwyczaj tyle samo czasu, zatem niekiedy na wykonanie pełnego makijażu permanentnego potrzeba nawet kilku godzin.

Kurs makijażu permanentnego http://studium-kosmetyczne.pl/kursy Poznań, Policealne Studium Kosmetyczne sukienki sklep internetowy